Būsto draudimas Internetu

Skambinkite 8 (600) 06330 arba tiesiog užpildykite informaciją ir užsisakykite paslaugas.

Įveskite savo
duomenis
Gausite visus
pasiūlymus
Užsakysite paslaugas
nemokamai
Naujų paslaugų užsakymas: +370 (600) 06330

Turto draudimas

Gyventojų turto draudimas apsaugos Jums priklausantį nekilnojamą ir kilnojamą turtą nuo sugadinimo ar sunaikinimo. Taigi galėsite būti ramūs ir užtikrinti, kad nepatirsite finansinių nuostolių ištikus nelaimei, nes bus atlyginta žala jūsų būstui, asmeniniams daiktams ar kaimynams. Tiesa, priklausomai nuo to, ką nuspręsite drausti: pastatus, vidaus turtą, civilinę atsakomybę ar viską kartu. Rinkdamiesi gyventojų turto draudimą būtinai palyginkite, kokią draudimo apsaugą siūlo skirtingos draudimo bendrovės.

2016 metais „Spinter tyrimai“ atliko apklausą, pagal kurią nustatyta, jog Lietuvoje turtą yra apsidraudę 29 proc. tyrimo dalyvių. Daugiau nei pusę apklaustųjų teigė, kad įvykus nelaimei, jie neturėtų santaupų padengti finansinius nuostolius. Vis dėlto ekspertai sako, jog nelaimės atveju patirti finansiniai nuostoliai dažnai būna didesni nei sumokėtos draudimo įmokos.

Būsto draudimas

Tai Jūsų nekilnojamojo turto (pastatų): gyvenamo namo, buto, garažo, ūkinio pastato, sodybos, vasarnamio, pirties ar tvoros draudimas, kuris atlygins žalą, sukeltą: vagystės, ugnies, vandens (užliejimo, vandentiekio, šilumos tinklų avarijos), vandalizmo, įtampos svyravimų ar atsitrenkus transporto priemonei.

Žalos atlyginimo sąlygos: apgadinus būsto sienas, stogą ir stacionarias būsto dalis: šildymo sistemą, elektros instaliaciją, grindų dangą ir pan. atlyginama patirta žala.

Draudimo suma – tai nekilnojamojo turto atkuriamoji vertė, kurios turėtų užtekti suremontuoti arba visiškai atstatyti pastatą, įskaičiuojant ir šalutines išlaidas - planavimo, žalos, vietos tvarkymo. Draudimo suma apskaičiuojama - 1 kvadratinio metro nustatytą vertę padauginus iš bendro pastato ploto.

Vidaus turto draudimas

Užsisakius vidaus turto draudimą bus apdraustas pastato viduje esantis kilnojamas turtas: elektros technika, baldai, šviestuvai, namų apyvokos daiktai, drabužiai, papuošalai, mobilieji telefonai, meno kūriniai ir pan.

Jis atlygina žalą, sukeltą: gamtinių jėgų, ugnies, vandens, elektros įtampos svyravimų, vagystės, vandalizmo, apiplėšimo gatvėje, jei už draudimo vietos ribų panaudojus jėgą prieš Jus atimamas namų turtui priklausantys daiktai. Vertėtų atkreipti dėmesį į skirtingų draudimo bendrovių apribojimus, taikomus draudimo išmokoms pagal skirtingas daiktų kategorijas.

Draudimo suma lygi kainai, už kurią turto netekęs asmuo galėtų įsigyti naują analogišką turtą, nepaisant jų nusidėvėjimo. Draudimo suma paprastai skaičiuojama bendrąjį būsto plotą padauginant iš sumos, kuria įvertintas būsto vienas kvadratinis metras. Tai yra patogus būdas apdrausti visus daiktus, nes nereikia atskirai sudaryti namų turto daiktų sąrašo. Tokiu atveju apdraustais yra laikomi visi įvykio metu namuose buvę daiktai.

Papildomos rizikos paketai, kuriais galima apdrausti:

  • Vertybes (grynuosius pinigus, juvelyrinius dirbinius, antikvarinius daiktus ir kt.)
  • namų turtą, esantį kitu adresu
  • dokumentus
  • dviračius
  • namų turtą pagalbiniuose pastatuose, rūsiuose, sandėliuose
  • namų turtą už draudimo vietos ribų nuo apiplėšimo ir nuo vagystės iš automobilio bagažinės rizikos
  • namų turtą, kurį atostogų metu pasiimate su savimi

Civilinė atsakomybė

Apsidraudus civilinės atsakomybės draudimu bus atlygintos teisėtos trečiųjų asmenų - kaimynų, svečių ar praeivių turtinės pretenzijos dėl Jūsų sukeltos žalos jų turtui ar asmens sveikatai. Pavyzdžiui, jei trūkus vamzdžiui užliejote kaimyno butą ar dėl Jūsų kaltės name išplito gaisras, nereikės jaudintis dėl nemalonumų ir finansinių nuostolių - visa tai atlygins draudimo bendrovė.