Gyvybės draudimas Internetu

Skambinkite 8 (600) 06330 arba tiesiog užpildykite informaciją ir užsisakykite paslaugas.

Įveskite savo
duomenis
Gausite visus
pasiūlymus
Užsakysite paslaugas
nemokamai
Naujų paslaugų užsakymas: +370 (600) 06330

Gyvybės draudimas


Kas yra gyvybės draudimas ir kodėl jis reikalingas?

Tikriausiai nedažnai susimąstote apie nelaimingus atsitikimus, artimojo mirtį ar sunkią ligą ir retas, kuris iš anksto imasi veiksmų apsaugoti savo ir artimųjų sveikatą. Tačiau visa tai patirti gali kiekvienas iš mūsų, o pasekmės gali būti labai skaudžios. Dėl to vertėtų apsvarstyti galimybes, kaip nuo to apsisaugoti ir apdrausti save ir šeimą. Kita vertus, gyvybės draudimą galima vertinti kaip investavimo priemonę – būdą kaupti lėšas ateičiai. Gyvybės draudimo sutartis yra ilgalaikė, todėl nustatytu laikotarpiu nuolat mokant draudimo įmokas (paprastai kas mėnesį), sutarties galiojimo pabaigoje galima atsiimti nemažą pinigų sumą. Kitaip tariant, gyvybės draudimas – sutartis tarp draudimo kompanijos ir draudėjo, pagal kurią asmuo įsipareigoja nuolat mokėti nustatytą pinigų sumą už draudimą, o kompanija yra įpareigota mokėti vienkartinę ar periodines išmokas apdrausto asmens mirties, ligos ar nelaimingo atsitikimo atvejais ir tuo pačiu metu dalį sumos investuoti ir kaupti kliento sąskaita. Gyvybės draudimas yra svarbus, jei turite šeimą ir finansinių įsipareigojimų.

Kodėl verta apdrausti save ir artimųjų gyvybę?

Pirmiausia tai yra apsauga nelaimės, sunkios ligos ar nedarbingumo netekimo atveju. Nutikus nelaimei, draudimo išmoka išmokama sutartyje nurodytiems naudos gavėjams.

 • Gaunate kompensaciją įvykus nelaimingam atsitikimui ar netikėtai susirgus
 • užtikrinate artimųjų finansinį saugumą
 • sukaupiate pinigų sumą iki sutarties galiojimo pabaigos
 • sukaupiate pinigų vaikų išsilavinimui
 • sukaupiate pinigų senatvei
 • galite pasinaudoti mokesčių lengvatomis.

Gyvybės draudimo rūšys:

 • Kaupiamasis
 • Investicinis
 • Studijų
 • Pensijos

Taip pat visuomet dar galima pasirinkti papildomas draudimo rūšis: mirtį ar invalidumą dėl nelaimingo atsitikimo, darbingumo praradimą, draudimą nuo nelaimingų atsitikimų, draudimą ligos atvejui ir kitas rūšis, kurias siūlo atskiros draudimo kompanijos.

Pagrindinės yra dvi – investicinis ir kaupiamasis gyvybės draudimas. Taigi pirmiausia reikia išsiaiškinti, kuo jie skiriasi, kokią pasirinkti draudimo sumą ir kokiam laikotarpiui labiausiai apsimoka draustis. Visa tai reikia gerai apgalvoti, nes nutraukus sutartį, galite patirtį nuostolių.

Investicinis ar kaupiamasis?

Iš esmės abi draudimo rūšys atlieka dvi pagrindines funkcijas – taupymo ir finansinės apsaugos nelaimės atveju. Gyvybės draudimas užtikrina finansinę padėtį, kai asmuo negali to pats padaryti, – ligos, traumos, neįgalumo atveju ar netekus šeimos maitintojo, draudimo kompanija išmoka sukauptą sumą. Taigi dalį pinigų sutarties laikotarpiu Jūs mokate už draudimą, o likusios lėšos yra investuojamos ar kaupiamos. Kiek pinigų investuosite ir kaupsite, o kokia suma apsidrausite priklauso nuo Jūsų. Tačiau skiriasi investicinio ir kaupiamojo draudimo rizikos tikimybė ir pinigų sumą, kurią atgausite. Jeigu visą draudimo laikotarpį Jūs ar kitas apdraustas asmuo išlieka sveikas be jokių netikėtų nelaimingų atsitikimų, pasibaigus investicinio draudimo laikotarpiui draudėjas šią sumą grąžina, tačiau ji yra šiek tiek koreguota – sumažinta mokesčiais ir padidinta investavimo grąža. O kaupiamojo draudimo atveju – atgausite konkrečią sumą, kuri yra nurodyta sutartyje.

Tačiau didžiausias skirtumas, jog investiciniame gyvybės draudime investavimo riziką prisiima ir investicijas valdo pats apdraustasis asmuo, o draudimo kompanija nėra atsakinga už pasirinktos krypties rezultatą. Taigi draudėjas turi pasirinkti investavimo programas ir kryptį iš siūlomo bendrovės investavimo programų sąrašo. Be to, investicines kryptis dažniausiai galima keisti nemokamai – belieka tik pasidomėti naujomis programomis. Lyginant su kaupiamuoju draudimu, investiciniame draudime skiriant pakankamai dėmesio investicijų valdymui, grąžinama dalis pinigų gali būti žymiai didesnė nei fiksuotos palūkanos kaupiamajame draudime. Gerai apgalvojus investicines kryptis ir programas, galima gauti nemažai pelno, bet nepasisekus tenka susitaikyti su nuostoliais. Todėl jei nemėgstate rizikuoti, rinkitės kaupiamąjį gyvybės draudimą.

Kaupiamajame gyvybės draudime investavimo riziką prisiima ir pelną garantuoja draudimo bendrovė, tačiau reikia žinoti, kad už jį mokamos santykinai nedidelės palūkanos. Prieš pasirašant sutartį nustatoma, kokio dydžio išmoka bus atiduodama draudėjui pasibaigus terminui. Taigi sumokėtą įnašą galite saugiai investuoti į programas, už kurias gausite fiksuotas pajamas – nei daugiau ar mažiau negu nurodyta sutartyje. Dažniausiai palūkanos nebūna mažesnės nei 2,5 proc. Tiesa, esant sėkmingai investicinei veiklai, draudimo bendrovė gali papildomai su klientais pasidalinti pelnu. Tad jei bijote rizikuoti, savo draudimo pinigų valdymą visiškai patikėkite draudikui, pasirinkdami kaupiamąjį gyvybės draudimą.

Beliko pasirinkti pinigų sumą ir laikotarpį, kuriam norite apsidrausti. Tačiau apie visa tai vertėtų pasitarti su draudimo kompanija arba tarpininku, kad nesudarytumėte sutarties neįsigilinę į esmę. Tačiau visų pirma, turite žinoti savo poreikius – kokiais tikslais norite drausti save ir artimuosius.

Gyvybės draudimo kompanijos

 • PZU gyvybės draudimas
 • Ergo gyvybės draudimas
 • Aviva
 • Seb gyvybės draudimas
 • Swedbank draudimas
 • Bonum Publicum
 • Metlife Amplico
 • Nordea draudimas
 • Compensa Life
 • Mandatum Life