Interneto planai

Įveskite savo adresą ir gaukite specialius pasiūlymus savo namui

Pateikta informacija nebus naudojama reklamos tikslais ar perduota tretiesiems asmenims be Jūsų asmeninio sutikimo. Sistemos naudojimo taisyklės

Naujų paslaugų užsakymas: +370 (600) 06330

Kaip išsirinkti tinkamą interneto planą?

Šviesolaidinio interneto planai namams

Interneto planai - tai sąlygos, kurios apibūdina perkamas paslaugas, ir dėl kurių susitaria abi šalys: paslaugų tiekėjas ir vartotojas. Planų aprašymas dažniausiai apima duomenų perdavimo greitaveiką, minimalų sutarties terminą, papildomas vertes priklausančias planui bei kainą sutarties terminui. Kitas detales, tokias kaip gedimų šalinimo laikas, klientų aptarnavimas, duomenų perdavimo ribojimai, dalinimo koeficientai, tinklo atnaujinimo darbai ir pan., dažniausiai apibrėžia bendrosios paslaugų teikimo taisyklės. Visos įmonės norėtų, kad naudotumėte jų ryšį, todėl ieškant informacijos Jums dažnai bus pateikiamos patrauklios interneto planų sąlygos, bet apie bendrasias teikimo taisykles nutylima.

Interneto planai

Testas, koks jūs interneto vartotojas?

Klausimai

 • Kaip dažnai naudojatės internetu?
  Retai Dažnai
 • Kiek įrenginių jungsite prie tinklo?
  Vieną Kelis
 • Ar siunčiate didelės apimties failus?
  Ne Taip
 • Ar žiūrite tiesiogines transliacijas "online"?
  Retai Dažnai
 • Naudojate Skype ar pan.?
  Retai Dažnai

Jūs esate

Atsakykite į klausimus, kad gautumėte patarimą kokį planą pasirinkti.

Pradedantis interneto vartotojas

Pradedantysis vartotojas

Jūsų interneto naudojimo poreikiai minimalūs ir tikrai pakaks mažiausios spartos plano, kuris turės neribotą duomenų atsiuntimą. Tokių planų greitaveikos būna 10-50 Mbps, o kainos svyruoja nuo 3 iki 8 eur/mėn. priklausomai nuo pasirinkto plano, naudojamos įrangos ir sutarties laikotarpio.
Vidutinis interneto vartotojas

Patyręs internautas

Siūlome rinktis vieną iš vidutinės greitaveikos planų, kurių sparta 100-200 Mbps. Dauguma paslaugas teikiančių bendrovių tokius planus įvardina kaip populiariausius. Šios spartos pakanka keliems įrenginiams, kokybiškoms vaizdo medžiagos peržiūroms bei pokalbiams su užsieniu. Planų kainos su 24 mėn sutartimi pas tiekėjus svyruoja nuo 9 iki 12 eur.
Patyręs interneto vartotojas

Internautas profesionalas

Sveikiname, esate tikras internautas! Jums reikalinga didžulis greitis, nes duomenis iš tinklo tiesiog siurbte siurbiate. Su planais, kuriems priskiriama nuo 300 Mbps ir daugiau sparta galite jaustis užtikrintai. Prie namų tinklo maršrutizatoriaus galite prijungti iki 10-ties įrenginių ir vis tiek galėsite kokybiškai žiūrėti filmą "online", o 2 GB dydžio failą atsisiųsite per kelias minutes.

Surinkote taškų

0

Nepamirškite, kad DeguDegu.lt komanda Jums visada suteiks objektyvią informaciją, pasidalins asmenine patirtimi bei padės išsirinkti tinkamiausią interneto planą. Kalbant apie tiekėjo pasirinkimą būtina įvertinti ne tik Jūsų poreikius, bet finansines galimybes. Paslaugų kainos Lietuvoje svyruoja nuo kelių iki keliasdešimt eurų. Tam, kad lengviau suvoktumėte savo poreikį siūlome atsakyti į šiuos klausimus.

Interneto tiekėjai

Ryšio paslaugas Lietuvoje teikia apie 50 įmonių. Kai kurios iš jų labai didelės savo klientų skaičiumi ir tinklo aprėptimi, o kai kurių planais naudojasi vos keli šimtai klientų ir jų tinklo aprėptis siekia tik keliasdešimt daugiaaukščių namų.

Planų kainos dažniausiai priklauso nuo tinklo sujungimo technologijos, konkurencinių sąlygų Jūsų name, interneto greičio bei laikotarpio, kuriam sudaroma sutartis. Šiuo metu populiariausi yra šviesolaidiniai planai. Šviesolaidinis internetas – šiuo metu tai pažangiausias prijungimo prie tinklo būdas, kurį naudoja beveik visi interneto tiekėjai. Šis būdas sparčiai išpopuliarėjo Lietuvoje per pastaruosius 10 metų, nes šviesolaidis pasižymi labai didele greitaveika, stabilumu bei suteikia galimybę naudoti papildomas paslaugas, tokias kaip išmanioji televizija. Šia privilegija gali naudotis daugiabučių namų gyventojai visoje Lietuvoje, taip pat privačių namų gyventojai Vilniaus ir Kauno rajonuose.

Šviesolaidžio plėtra didžiuosiuose miestuose vyko labai greitai dėl tankaus miestų apgyvendinimo – privedus prie daugiabučio namo vieną kabelį, galima prie jo prijungti visus namo gyventojus iškart. Plėtra privačių namų kvartaluose nevyksta taip greitai būtent dėl šios priežasties – kiekvienam namui reikia nutiesti po atskirą optinę gyslą. Tokiu atveju paslaugų kaina klientui gali padidėti. Optinis tinklas šiuo metu yra populiariausia technologija, todėl kainas ir tiekėjus paanalizuosime kiek plačiau. Lentelėje rasite keletos tiekėjų kainas bei galimas veikimo zonas.

Veikia: Visoje Lietuvoje

Greitis: 100-1000 Mbps

Kainos: 10-20 Eur/mėn

Klientai: apie 400 tūkst.

Veikia: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai, Alytus, Marijampolė

Greitis: 100-600 Mbps

Kainos: 9-20 Eur/mėn

Klientai: apie 80 tūkst.

Veikia: Vilnius, Kaunas, Druskininkai, Trakai, Jonava

Greitis: 50-600 Mbps

Kainos: 8,5-19 Eur/mėn

Klientai: apie 55 tūkst.

Veikia: Vilnius

Greitis: 100-1000 Mbps

Kainos: 10-25 Eur/mėn

Klientai: apie 30 tūkst.

Veikia: Klaipėda, Šiauliai

Greitis: 100-650 Mbps

Kainos: 10-20 Eur/mėn

Klientai: apie 35 tūkst

Veikia: Visoje Lietuvoje

Greitis: 3-30 Mbps

Kainos: 3-20 Eur

Internetas namams

Interneto kainos

Jau išsiaiškinome kuo skiriasi prijungimo technologijos, kokie tiekėjai kokias paslaugas teikia ir kiek kainuoja jų aptarnavimas. Apibendrinkime nuo ko priklauso ryšio paslaugų kainos Lietuvoje. Pagrindiniai kainą lemiantys veiksniai yra šie:

Interneto kainos priklauso nuo konkurencijos name

Tai yra pagrindinis veiksnys, kuris gali sumažinti kainą Jūsų name. Kuo daugiau bendrovių veikia Jūsų name, tuo kaina bus mažesnė. Kai tinklas jau paruoštas ir namo rusyje pastatyta reikiama įranga, lieka tik vieną – prijungti naujų naudotojų. Tam, kad naujas tiekėjas perimtų naudotojus iš konkurentų dažniausiai pasitelkiamas ginklas būna kaina, nes žinomumu ir geru vardu su didžiaisiais prekės ženklais nepakovosi. Savo ruožtu esami rinkos žaidėjai nenori užleisti turimų pozicijų, todėl jiems nelieka nieko kito kaip nuleisti kainą.

Prekės ženklo žinomumas gali padidinti interneto kainą

Prekės ženklo žinomumas - kuo didesnis operatorius tuo didesnės interneto kainos? Dažniausiai taip, nors tai nėra tiesiogiai susiję. Didieji operatoriai investuoja daug pinigų į tinklo atnaujinimą, klientų aptarnavimo gerinimą bei naujų paslaugų kūrimą tam, kad Jums naudotis būtų patogiau. Plėtra, apie kurią kalbėjome anksčiau, nebūtų buvusi tokia sparti, jei ne didžiųjų bendrovių investuoti pinigai ir laikas. Didžiausias ir žinomiausias ryšio paslaugų tiekėjas Lietuvoje šiuo metu yra "Telia".

Daugiau dėmesio interneto naudotojui už papildomą kainą

Klientų aptarnavimas – tai labai svarbus kriterijus įtakojantis mokamą kainą. Kol paslaugos veikia gerai, mes tiesiog neatkreipiame į tai dėmesio. Mokėdami brangiau galite tikėtis, kad ištikus nelaimei problema bus išsprenta greičiau. Būna momentų kai labai reikia interneto ir būtume linkę sumokėti viso mėnesio mokestį, kad tik jis atsirastų iškart. Tai ypatingai aktualu žmonėms, kurie dirba iš namų. Juk net kelios valandos be ryšio gali kainuoti visos dienos atlygį ar net daugiau.

Ilgesnis sutarties laikotarpis sumažina interneto kainą

Sutarties laikotarpis – taip jau įprasta, kad pasirašius terminuotą sutartį už paslaugas mokame mažiau. Taip yra todėl, kad tiekėjai gali lengviau planuotis savo būsimas pajamas, tiksliau skirstyti biudžetą bei planuoti investicijas. Tai suteikia jiems labai daug vertės, kuria jie yra linkę pasidalinti su Jumis.

Interneto kainos priklauso nuo plano greitaveikos

Greitaveika – šis kriterijus labiausiai galioja šviesolaidžio planams, nes kuo didesnio greičio planas yra teikiamas tuo galingesnės įrangos reikia greitaveikai užtikrinti. Taip pat įrodyta, kad turint didesnės spartos planus atsiunčiama daugiau duomenų – siunčiami geresnės raiškos vaizdo, garso įrašai, naudojamos duomenų talpyklos. Tokiu atveju tiekėjai už duomenų srautą ir jo priežiūrą taip pat turi sumokėti daugiau.

Kaip gauti nuolaidą interneto planui?

Papildomos nuolaidos - jos galite tikėtis naujas paslaugas užsakydami iš degudegu.lt, nes šioje platformoje visi tiekėjai susiduria „akis į akį“, o brangus atrodyti nenori niekas. Po to kai išsiaiškinsime ko Jums iš tikro reikia ir kam teikiate prioritetą, galėsime pasiūlyti paslaugas už mažiausią įmanomą kainą.

Taip pat siūlome paskaityti apie interneto planus Jūsų mieste:

Interneto planai su Wi-Fi maršrutizatoriais

Modemas, maršrutizatorius, routeris, namų tinklo maršruto parinktuvas, Wi-Fi - naudojama daug skirtingų pavadinimų, bet dažniausiai kalbama apie tą patį, apie belaidžio ryšio stotelę. Ji leidžia namuose naudoti internetą be kabelių ir prijungti daugiau nei vieną įrenginį. Šis prietaisas reikalingas kai internetas pajungiamas per kabelį, nemaišykite jo su modemais, kurie skirti mobiliam internetui.
Išsirinkti tinkamą WiFi įrenginį tikrai nėra sunku, reikia tik įvertinti kelias aplinkybes, tokias kaip: norima sparta belaidžiu ryšiu, gyvenamosios patalpos plotas, gyvenamojo namo tipas ir žinoma pinigų suma, kurią esate pasirengę investuoti.

Šviesolaidinis internetas

Greitaveika belaidžiu Wi-Fi ryšiu

Teorinė belaidžio ryšio sparta priklauso nuo maršrutizatoriaus naudojamo WiFi standarto. Jis nurodytas galinėje maršrutizatoriaus sienelėje kartu su prisijungimo vardu bei slaptažodžiu, įrangos aprašyme bei ant maršrutizatoriaus pakuotės. Labiausiai paplitę ir pilnai suderinami su kasdien naudojamais įrenginiais yra šie standartai:

 • 802.11b - teorinė greitaveika 11 Mbps;
 • 802.11n - teorinis pralaidumas 300 Mbps;
 • 802.11ac - teorinis pralaidumas 1 Gbps.

Deja, teorija gerokai atsilieka nuo praktikos. Dažniausiai WiFi maršrutizatorių pralaidumas siekia tik trečdalį deklaruojamo. Greitaveikai įtaką daro šie veiksniai:

 • Gyvenamosios patalpos plotas - signalas namuose sklinda radijo ryšio bangomis. Kaip žinia eidamos atstumą bandos silpnėja, o tuo pačiu silpnėja ir ryšys tarp įrenginių. Standartinis maršrutizatorius veikia 15 metrų spinduliu, o tam, kad sustiprinti veikimo zoną reikia naudoti stiprinančią WiFi anteną arba tinklo plėtimo įrangą.
 • Gyvenamojo namo tipas - interneto veikimo kokybė naudojant WiFi įrenginius, didele dalimi priklauso, nuo namo, kuriame gyvenate. Jeigu gyvenate daugiabučiame name, tai tikėtina, kad dauguma Jūsų kaimynų naudoja panašius WiFi įrenginius kaip ir Jus - tokius, kurie veikia 2,4 GHz dažnio ruože. Kaip jau minėjome, kiekvieno maršrutizatoriaus veikimo zona siekia iki 15 metrų, todėl kaimyniniai įrenginiai pradeda kirstis tarpusavyje. Tam, kad pagerintumėte WiFi veikimą namuose, trumpai tariant, turite pabėgti iš 2,4 GHz į 5 GHz daržio ruožą, t. y. įsigyti maršrutizatorių, kuris veikia kitokiu dažniu. Tokia įranga yra brangesnė, kainuoja nuo 25 eur, kai tuo tarpu 2,4 GHz maršrutizatorių galima įsigyti už 15 eur.

Wi-Fi įrangos kaina ir nuoma su interneto planu

WiFi įrangos kaina priklauso nuo pralaidumo, ryšio siuntimo-priėmimo antenų stiprumo, galimybės keisti dažnio ruožą bei papildomų konfiguravimo galimybių. Dažniausiai naudojami maršrutizatoriai su 802.11n standartu, kurių realus pralaidumas gali siekti apie 100 Mbps, kainuoja 15-30 eur. Jų veikimo zona siekia iki 10-15 metrų spindulį ir dėl plataus paplitimo gali sukelti problemų gyvenantiems daugiabučiuose. Jei nusprendėte investuoti ir nusipirkti naują maršrutizatorių, siūlome rinktis 802.11ac standartą turinčius įrenginius su galimybe dažnį keisti į 5GHz. Tokios įrangos kaina prasideda nuo 25 eur ir gali siekti ten kelis šimtus eurų, priklausomai nuo konfiguracijos galimybių.

Kitas būdas naudoti Wi-Fi namuose yra įrenginio nuoma kartu su interneto planu. Dauguma interneto tiekėjų suteikia savo klientams tokią galimybę. Wi-Fi įrangos nuomos kaina, priklausomai nuo tiekėjo ir pasirinkto plano, svyruoja nuo 1 Eur/mėn. iki 2,9 Eur/mėn. Dažniausiai įrangai nėra taikomas trumpiausias naudojimosi laikotarpis. Sugedus įranga būna keičiama nauja. Wi-Fi nuoma patogu, nes ją prijungia kvalifikuoti meistrai ir klientui nereikia dėl nieko jaudintis.

Turite kitą klausimą? Galbūt atsakymą rasite tarp dažnai užduodamų klausimų.

Profesionali pagalba išsirenkant paslaugas

Nemokama konsultacija

Arminas

Specialistas konsultantas
Paslaugų įvedimas

8 (600) 06330