Šviesolaidinio interneto planai

Sužinokite kokie Interneto planai veikia Jūsų name

Įveskite savo
adresą
Gausite visus
pasiūlymus
Užsakysite paslaugas
nemokamai

Pateikta informacija nebus naudojama reklamos tikslais ar perduota tretiesiems asmenims be Jūsų asmeninio sutikimo. Sistemos naudojimo taisyklės

Naujų paslaugų užsakymas: +370 (600) 06330

Paslaugų užsakymas

Kodėl užsakyti per mus?

Oficialus partneris

Esame oficialūs partneriai su visais interneto ir televizijos teikėjais

Rasime Jums

Randame geriausius sprendimus ir sutvarkome, kad paslaugas įvestų kuo greičiau

Paskambinkite mums

Paskambinkite mums - gausite objektyvią ir profesionalią konsultaciją

Užsakote paslaugas

Viską atliekame nemokamai

Interneto planai. Kaip išsirinkti tinkamą?

Interneto tiekėjai ir jų kainos.

Interneto planai - tai sąlygos, kurios apibūdina perkamas paslaugas, ir dėl kurių susitaria abi šalys: interneto paslaugų tiekėjas ir vartotojas. Interneto planų aprašymas dažniausiai apima interneto greitaveiką, minimalų sutarties terminą, papildomas vertes priklausančias planui bei interneto paslaugos kainą sutarties terminui. Kitas interneto teikimo detales, tokias kaip interneto gedimų šalinimo laikas, klientų aptarnavimas, duomenų perdavimo ribojimai, dalinimo koeficientai, tinklo atnaujinimo darbai ir pan., dažniausiai apibrėžia bendros interneto paslaugų teikimo taisyklės. Visi interneto tiekėjai norėtų, kad naudotumėte jų paslaugas, todėl ieškant informacijos Jums dažnai bus pateikiamos patrauklios interneto planų sąlygos, bet apie bendras paslaugų teikimo taisykles nutylima.

Testas, koks jūs interneto vartotojas?

Klausimai

 • Kaip dažnai naudojatės internetu?
  Retai Dažnai
 • Kiek įrenginių jungsite prie interneto?
  Retai Dažnai
 • Ar siunčiate didelės apimties failus?
  Retai Dažnai
 • Ar žiūrite tiesiogines transliacijas internetu?
  Retai Dažnai
 • Naudojate Skype ar pan.?
  Retai Dažnai

Jūs esate

Atsakykite į klausimus, kad gautumėte patarimą kokį planą pasirinkti.

Pradedantis interneto vartotojas

Pradedantysis vartotojas

Jūsų interneto naudojimo poreikiai minimalūs ir tikrai pakaks mažiausios greitaveikos plano, kuris turės neribotą duomenų atsiuntimą. Tokių planų greitaveikos būna 10-50 Mbps, o kainos svyruoja nuo 3 iki 8 eur/mėn. priklausomai nuo pasirinkto paslaugų tiekėjo, naudojamos įrangos ir sutarties laikotarpio.
Vidutinis interneto vartotojas

Patyręs internautas

Siūlome rinktis vieną iš vidutinės greitaveikos planų, kurių greitaveika 100-200 Mbps. Dauguma interneto paslaugų tiekėjų tokius planus įvardina kaip populiariausius. Šios interneto greitaveikos pakanka keliems įrenginiams, kokybiškoms vaizdo medžiagos peržiūroms bei pokalbiams tiesiogiai internetu. Planų kainos su 24 mėn sutartimi pas tiekėjus svyruoja nuo 9 iki 12 eur.
Patyręs interneto vartotojas

Internautas profesionalas

Sveikiname, esate tikras internautas! Jums reikalinga didžulė interneto greitaveika, nes duomenis iš tinklo tiesiog siurbte siurbiate. Su planais, kuriems priskiriama nuo 300 Mbps ir daugiau greitaveika galite jaustis užtikrintai. Prie namų tinklo maršrutizatoriaus galite prijungti iki 10-ties įrenginių ir vis tiek galėsite kokybiškai žiūrėti filmą tiesiogiai internetu, o 2 GB dydžio failą atsisiųsite per kelias minutes.

Surinkote taškų

0

Nepamirškite, kad DeguDegu.lt komanda Jums visada suteiks objektyvią informaciją, pasidalins asmenine patirtimi bei padės išsirinkti tinkamiausią interneto planą. Kalbant apie interneto plano pasirinkimą būtina įvertinti ne tik Jūsų poreikius, bet finansines galimybes. Interneto kainos Lietuvoje svyruoja nuo kelių iki keliasdešimt eurų. Tam, kad lengviau suvoktumėte savo poreikį greitaveikai siūlome atsakyti į šiuos klausimus.

Interneto tiekėjai

Interneto paslaugas Lietuvoe teikia beveik 70 įmonių. Kai kurios iš jų labai didelės savo klientų skaičiumi ir interneto tinklo aprėptimi, o kai kurių paslaugomis naudojasi vos keli šimtai klientų ir jų tinklo aprėptis siekia tik keliasdešimt daugiaaukščių namų. Interneto paslaugų kaina dažniausiai priklauso nuo interneto prijungimo technologijos, konkurencinių sąlygų Jūsų name, interento greitaveikos bei laikotarpio, kuriam sudaroma paslaugų teikimo sutartis. Pagrindinės interneto prijungimo technologijos šiuo metu yra šios: Šviesolaidinis internetas – šiuo metu tai pažangiausia prijungimo prie interneto tinklo technologija. Ši technologija sparčiai išpopuliarėjo Lietuvoje per pastaruosius 10 metų, nes šviesolaidinis internetas pasižymi labai didele greitaveika, ryšio stabilumu bei suteikia galimybę naudoti papildomas paslaugas, tokias kaip išmanioji televizija. Šiuo internetu gali naudotis daugiabučių namų gyventojai visoje Lietuvoje, taip pat privačių namų gyventojai Vilniaus ir Kauno rajonuose. Šviesolaidinio interneto plėtra didžiuosiuose miestuose vyko labai greitai dėl tankaus miestų apgyvendinimo – privedus prie daugiabučio namo vieną kabelį, galima prie jo prijungti visus namo gyventojus iškart. Plėtra privačių namų kvartaluose nevyksta taip greitai būtent dėl šios priežasties – kiekvienam namui reikia nutiesti po atskirą optinę gyslą. Šviesolaidinis internetas šiuo metu yra populiariausia interneto technologija, todėl kainas ir tiekėjus paanalizuosime kiek plačiau. Lentelėje rasite keletos šviesolaidinio interneto tiekėjų kainas bei interneto veikimo zonas.

Veikia: Visoje Lietuvoje

Greitis: 100-1000 Mbps

Kainos: 10-20 Eur/mėn

Klientai: 397 tūkst.

Veikia: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai, Alytus, Marijampolė

Greitis: 100-600 Mbps

Kainos: 9-20 Eur/mėn

Klientai: 76 tūkst.

Veikia: Vilnius, Kaunas, Druskininkai, Trakai, Jonava

Greitis: 50-600 Mbps

Kainos: 8,5-19 Eur/mėn

Klientai: 51 tūkst.

Veikia: Vilnius

Greitis: 100-1000 Mbps

Kainos: 10-25 Eur/mėn

Klientai: 32 tūkst.

Veikia: Klaipėda, Šiauliai

Greitis: 100-650 Mbps

Kainos: 10-20 Eur/mėn

Klientai: 37 tūkst

Veikia: Visoje Lietuvoje

Greitis: 3-30 Mbps

Kainos: 3-20 Eur

Interneto kainos

Jau išsiaiškinome kuo skiriasi interneto pajungimo technologijos, kokie tiekėjai kokias paslaugas teikia ir kiek kainuoja jų paslaugos. Apibendrinkime nuo ko priklauso interneto paslaugų kaina Lietuvoje. Pagrindiniai kainą lemiantys veiksniai yra šie:

 • Konkurencingumas – tai yra pagrindinis veiksnys, kuris gali sumažinti interneto kainą Jūsų name. Kuo daugiau interneto tiekėjų veikia name, tuo kaina bus mažesnė. Kai interneto tinklas jau paruoštas ir namo rusyje pastatyta reikiama įranga, lieka tik vieną – prijungti naujų interneto naudotojų. Tam, kad naujas tiekėjas perimtų naudotojus iš konkurentų dažniausiai pasitelkiamas ginklas būna kaina, nes žinomumu ir geru vardu su didžiaisiais prekės ženklais nepakovosi. Savo ruožtu esami tiekėjai nenori užleisti turimų pozicijų, todėl jiems nelieka nieko kito kaip nuleisti kainą.
 • Tiekėjo vardo žinomumas - kuo didesnis tiekėjas tuo didesnė interneto kaina? Dažniausiai taip, nors tai nėra tiesiogiai susiję. Didieji tiekėjai investuoja daug pinigų į tinklo atnaujinimą, klientų aptarnavimo gerinimą bei naujų paslaugų kurimą tam, kad Jums naudotis internetu būtų patogiau. Šviesolaidinio interneto plėtra, apie kurią kalbėjome anksčiau, nebūtų buvusi tokia sparti, jei ne didžiųjų interneto tiekėjų investuoti pinigai ir laikas. Didžiausias ir žinomiausias interneto tiekėjas Lietuvoje šiuo metu yra "Telia".
 • Klientų aptarnavimas – tai labai svarbus kriterijus įtakojantis interneto kaina. Kol internetas veikia gerai, mes tiesiog neatkreipiame į tai dėmesio. Už internetą mokėdami brangiau galite tikėtis, kad ištikus nelaimei ir sugedus internetui, problema bus išsprenta greičiau. Būna momentų kai labai reikia interneto ir būtume linkę sumokėti viso mėnesio mokestį, kad tik jis atsirastų iškart. Tai ypatingai aktualu žmonėms, kurie dirba iš namų. Juk net kelios valandos be interneto gali kainuoti visos dienos atlygį ar net daugiau.
 • Sutarties laikotarpis – taip jau įprasta, kad pasirašius terminuotą sutartį už paslaugas mokame mažiau. Taip yra todėl, kad interneto tiekėjai gali lengviau planuotis savo būsimas pajamas, tiksliau skirstyti biudžetą bei planuoti investicijas. Tai suteikia jiems labai daug vertės, kuria jie yra linkę pasidalinti su Jumis.
 • Greitaveika – šis kriterijus labiausiai galioja šviesolaidiniams interneto planams, nes kuo didesnės greitaveikos planas yra teikiamas tuo galingesnės įrangos reikia greitaveikai užtikrinti. Taip pat įrodyta, kad turint didesnės greitaveikos planus atsiunčiama daugiau duomenų iš interneto – siunčiami geresnės raiškos vaizdo, garso įrašai, naudojamos internetinės duomenų talpyklos. Tokiu atveju tiekėjai už interneto srautą ir jo priežiūrą taip pat turi sumokėti daugiau.
 • Papildomos nuolaidos - jos galite tikėtis naujas paslaugas užsakydami iš degudegu.lt, nes šioje platformoje visi tiekėjai susiduria „akis į akį“, o brangus atrodyti nenori niekas. Po to kai išsiaiškinsime ko Jums iš tikro reikia ir kam teikiate prioritetą, galėsime pasiūlyti paslaugas už mažiausią įmanomą kainą.
Taip pat siūlome paskaityti apie interneto tiekėjus Jūsų mieste:

WIFI įranga namų internetui

Modemas, maršrutizatorius, routeris, namų tinklo maršruto parinktuvas, WiFi - naudojama daug skirtingų pavadinimų, bet dažniausiai kalbama apie tą patį, apie belaidžio interneto stotelę, kuri leidžia namuose naudoti internetą be kabelių ir prijungti daugiau nei vieną įrenginį. Šis įrenginys reikalingas kai internetas pajungiamas per kabelį, nemaišykite jo su modemais, kurie skirti mobiliam internetui.
Išsirinkti tinkamą WiFi įrenginį tikrai nėra sunku, reikia tik įvertinti kelias aplinkybes, tokias kaip: norima greitaveika belaidžiu ryšiu, gyvenamosios patalpos plotas, gyvenamojo namo tipas ir žinoma pinigų suma, kurią esate pasirengę investuoti.
Greitaveika belaidžiu ryšiu - teorinė belaidžio interneto ryšio greitaveika priklauso nuo maršrutizatoriaus naudojamo WiFi standarto. Jis nurodytas galinėje maršrutizatoriaus sienelėje kartu su prisijungimo vardu bei slaptažodžiu, įrangos aprašyme bei ant maršrutizatoriaus pakuotės. Labiausiai paplitę ir pilnai suderinami su kasdien naudojamais įrenginiais yra šie standartai:
802.11b - teorinė greitaveika 11 Mbps;
802.11n - teorinė greitaveika 300 Mbps;
802.11ac - teorinė greitaveika 1 Gbps.

Interneto modemas

Deja, teorija gerokai atsilieka nuo praktikos. Dažniausiai WiFi maršrutizatorių pralaidumas siekia tik trečdalį deklaruojamos maksimalios greitaveikos.
Gyvenamosios patalpos plotas - internetas namuose sklinda radijo ryšio bangomis. Kaip žinia eidamos atstumą bandos silpnėja, o tuo pačiu silpnėja ir interneto ryšys. Standartinis maršrutizatorius veikia 15 metrų spinduliu, o tam, kad sustiprinti veikimo zoną reikia naudoti stiprinančią WiFi anteną arba tinklo plėtimo įrangą.
Gyvenamojo namo tipas - interneto veikimo kokybė naudojant WiFi įrenginius, didele dalimi priklauso, nuo namo, kuriame gyvenate. Jeigu gyvenate daugiabučiame name, tai tikėtina, kad dauguma Jūsų kaimynų naudoja panašius WiFi įrenginius kaip ir Jus - tokius, kurie veikia 2,4 GHz dažnio ruože. Kaip jau minėjome, kiekvieno maršrutizatoriaus veikimo zona siekia iki 15 metrų, todėl kaimyniniai įrenginiai pradeda kirstis tarpusavyje. Tam, kad pagerintumėte WiFi veikimą namuose, trumpai tariant, turite pabėgti iš 2,4 GHz į 5 GHz daržio ruožą, t. y. įsigyti maršrutizatorių, kuris veikia kitokiu dažniu. Tokia įranga yra brangesnė, kainuoja nuo 25 eur, kai tuo tarpu 2,4 GHz maršrutizatorių galima įsigyti už 15 eur.
WiFi įrangos kaina – internetinės WiFi įrangos kaina priklauso nuo greitaveikos pralaidumo, ryšio siuntimo-priėmimo antenų stiprumo, galimybės keisti dažnio ruožą bei papildomų konfiguravimo galimybių. Dažniausiai naudojami maršrutizatoriai su 802.11n standartu, kurių realus pralaidumas gali siekti apie 100 Mbps kainuoja 15-30 eur. Jų veikimo zona siekia iki 10-15 metrų spindulį ir dėl plataus paplitimo gali sukelti problemų gyvenantiems daugiabučiuose. Jei nusprendėte investuoti ir nusipirkti naują maršrutizatorių, siūlome rinktis 802.11ac standartą turinčius įrenginius su galimybe dažnį keisti į 5GHz. Tokios įrangos kaina prasideda nuo 25 eur ir gali siekti ten kelis šimtus eurų, priklausomai nuo konfiguracijos galimybių.
Turite kitą klausimą? Galbūt atsakymą rasite tarp dažnai užduodamų klausimų.

Profesionali pagalba išsirenkant paslaugas

Nemokama konsultacija

Arminas

Specialistas konsultantas
Paslaugų įvedimas

8 (600) 06330