Šviesolaidinis internetas

Gaukite šviesolaidinio interneto pasiūlymus

Įveskite savo
adresą
Gausite visus
pasiūlymus
Užsakysite paslaugas
nemokamai

Pateikta informacija nebus naudojama reklamos tikslais ar perduota tretiesiems asmenims be Jūsų asmeninio sutikimo. Sistemos naudojimo taisyklės

Naujų paslaugų užsakymas: +370 (600) 06330

Paslaugų užsakymas

Kodėl užsakyti per mus?

Oficialus partneris

Esame oficialūs partneriai su visais interneto ir televizijos teikėjais

Rasime Jums

Randame geriausius sprendimus ir sutvarkome, kad paslaugas įvestų kuo greičiau

Paskambinkite mums

Paskambinkite mums - gausite objektyvią ir profesionalią konsultaciją

Užsakote paslaugas

Viską atliekame nemokamai

Pagalba užsakant ir išsirenkant šviesolaidinį internetą

Šviesolaidinis internetas

Ši frazė vis dažniau ir plačiau minima, nes šviesolaidinis internetas kasdien užima vis didesnę dalį kiekvieno žmogaus gyvenime. Šviesolaidinis internetas – tai duomenų perdavimo technologija, kuri paremta optiniu kabeliu sklindančios šviesos principu. Šios technologijos dėka interneto vartotojams atsiveria neribotos galimybės bendrauti su pasauliu, milžinišku greičiu keistis duomenimis bei naudotis eile kitų papildomų paslaugų, kurių negalėjo suteikti prieš tai vyravusios technologijos. Šiuolaikiškam žmogui labai svarbu taupyti laiką ir gauti kokybiškas, jo poreikius atitinkačias paslaugas. Turbūt todėl šviesolaidinis internetas taip sparčiai užkariauja pasaulį, tame tarpe ir Lietuvą. Jau daugiau negu pusė Lietuvos gyventoju turi galimybę naudotis šviesolaidiniu internetu. Toli gražu ne visiems Lietuvos gyventojams yra suteikiama galimybė naudotis naujosios kartos šviesolaidinio interneto technologiją. Nevaržomai naudotis šviesolaidiniu internetu gali tik didžiųjų miestų gyventojai.

Šviesolaidinio interneto plėtra

Pastaraisiais metais, Lietuvoje, vyksto sparti šviesolaidinio interneto plėtra. Dauguma didžiųjų miestų gyventojų šiuo metu prie interneto yra prisijungę šviesolaidinėmis ryšio linijomis.
Pagrindinės priežastys lėmusios šviesolaidinio interneto plėtrą yra šios:

  • Lietuvoje gyventojai yra geografiškai palakiai išsidėstę. Tai reiškia, kad dauguma jų gyvena miesto daugiabučiuose, o ne privačiuose namuose. Puikus pavyzdys yra Didžioji Britanija, kur yra daug privačių namų. Toje šalyje šviesolaidinių technologijų plėtra nėra tokia sparti dėl nepalankaus vartotojų gyvenamųjų vietų išsidėstymo. Daugiabučiame name įdiegti šviesolaidinio interneto ir kitas paslaugas tiekėjams yra patogiau ir nepalyginamai pigiau, nes paslaugos iškart atvedamos keliasdešimčiai vartotojų, o ne vienam, kaip būtų atvedus interneto liniją į privatų namą.
  • Didelė dalis nuopelnų priskiriama Lietuvos telekomunikacijų bendrovėms, kurios pastaraisiais metais į šviesolaidinio interneto plėtrą mūsų šalyje investavo milžiniškas sumas pinigų. Jų atstovų teigimu, šviesolaidinio interneto plėtrą Lietuvoje įtakojo atsigavimo požymius pradėjusi rodyti telekomunikacijų rinka. Spaudoje galima rasti pranešimų, kad į šviesolaidinio interneto tinklą Lietuvoje intestuota keli šimtai minijonų eurų.
  • Kompanija „Frost & Sullivan“ teigia, kad Lietuva, be abejo, yra iki pat kliento kompiuterio diegiamo šviesolaidinio internetinio tinklo diegimo lyderė Europos Sąjungoje. Vienas iš pagrindinių veiksnių leidusių pasiekti tokio rezultato yra didžiųjų Skandinavijos operatorių investicijos ir parama Lietuvos telekomunikacijų įmonėms. Ši tendencija yra matoma ne tik Lietuvoje, bet Skandinavijos operatorių įsitvirtinimas jaučiamas daugumoje Baltijos šalių. Naujausi Skandinavijos šalyse įdiegti sprendimai neilgai trukus yra įdiegiami ir Lietuvoje. Šviesolaidinėmis technologijomis pagrįsti tinklai sparčiausiai diegiami tose šalyse, kuriose kitos technologijos, tokios kaip DSL buvo diegiamos lėčiau nei kitose šalyse.
  • Pastaruoju metu Lietuvoje išaugęs poreikis keistis duomenimis tarpusavyje, klausytis muzikos ir žiūrėti HD raiškos filmus internete, rengti telekonferencijas su gyminaičiais kitose šalyse, žiūrėti raiškiąją ar išmaniąją televiziją. Viskam tam reikia didelės interneto spartos ir kuo mažesnio vėlinimo.

Šviesolaidinio interneto pranašumai

Šviesolaidinių tinklų pranašumai lyginant su įprastais variniais laidais:

  • Kaina – dėl daug kartų mažesnio kabelio skersmens, naudojamų medžiagų, didelio gaminamo kabelio kiekio bei pigios darbo jėgos, nes sparčiausiai diegiamas šalyse, kuriose nebuvo palankių sąlygų brangių varinių kabelių plėtrai.
  • Didesnė gabenimo talpa - šviesolaidžiai yra daug kartų plonesni už varinius laidus, todėl tokio paties skersmens kaip varinis kabelis šviesolaidis turi daugiau gyslų. Tai leidžia daugiau linijų eiti tuo pačiu kabeliu.
  • Mažesnis signalų netekimas - signalų praradimas šviesolaidžiuose yra daug mažesnis negu variniuose laiduose, nes slopinimas šviesolaidžio viduje yra labai mažas dėl visiško atspindžio reiškinio.
  • Šviesos signalai - skirtingai nuo elekrinių signalų variniuose laiduose, šviesos signalai viename šviesolaidyje nesusiduria su kitais tame pačiame kabelyje. Tai sąlygoja neiškraipomą duomenų perdavimą.
  • Naudoja mažiau energijos - signalai šviesolaidžiuose prarandami rečiau ir mažiau, todėl galima naudoti mažesnio galingumo siųstuvus.

Šviesolaidinio interneto kainos

Šviesolaidinio interneto kainos skiriasi priklausomai nuo miesto, kuriame gyvenate, bet kaip taisyklė yra mažesnės už kitomis technologijomis teikiamo interneto kainas. Apie interneto kainas didžiuosiuose miestuose skaitykite:

Šviesolaidinio interneto planų kainas lemia interneto greitaveika, sutarties laikotarpis, konkurencingumas Jūsų name, pajungimui naudojamos medžiagos ir įranga. Jeigu esate pradedantis vartotojas, siūlome rinktis mažiausios greitaveikos planus. Šiuo metu tokių planų greitaveika prasideda nuo 50 Mbps arba 100 Mbps, priklausomai nuo internto tiekėjo ir sutarties laikotarpio. O jeigu jaučiatės patyręs vartotojas arba taupote savo laiką, rinkitės maksimalius planus, kurių greitaveika jau siekia net 1 Gbps. Mažiausios greitaveikos planų kainos gali prasidėti net nuo 5-6 eurų, o didžiausios greitaveikos planų kainos siekti net 20-25 eurus. Rinkdamiesi šviesolaidinio interneto planą atsižvelkite ar tiekėjas yra patikimas. Tai galite padaryti susisiekę su degudegu.lt specialistais telefonu. Rekomenduojame tik klientų patikrintus ir patikimus tiekėjus. Plačiau apie tai nuo priklauso interneto kainos galite rasti čia http://degudegu.lt/interneto-planai