Raskite geriausią interneto tiekėją savo adresu

Daugiau nei 200 pasiūlymų nuo 7,90 Eur/mėn.

Sužinoti nemokamai
Pvz. Kavoliuko g. 65-12, Vilnius
Telia Init Penki Fastlink Kis splius
Paslauga
  • Telia
  • Elektrum
  • Init
  • Enefit
  • Penki
  • FastLink
  • Splius
  • Baltneta
  • KIS
Dirbame tiek su didžiaisiais, tiek mažiau žinomais vardais
Sužinoti nemokamai

Internetas namams

Priklausomai nuo Jūsų gyvenamosios vietos internetas namams gali būti teikiamas skirtingais būdais. Daugiabučiuose namuose visada rekomenduojame naudoti šviesolaidines ryšio paslaugas. Šiuo metu tai naujausia ir pažangiausia duomenų perdavimo technologija. Jos privalumais jau spėjo įsitikinti didžioji dalis miestų gyventojų.

Šviesolaidinis internetas namams

Gyvenantiems butuose visada rekomenduojame rinktis šviesolaidžiu teikiamas interneto paslaugas. Lyginant su mobiliu ar plačiajuosčiu internetu jis turi kelis svarbius privalumus. Trumpai aptarkime šviesolaidinio interneto daugiabučiuose privalumus ir dažniausiai užsakomus planus.

Šviesolaidinio interneto privalumai

1. Didelis interneto greitis

Optiniais kebeliais duomenys perduodami šviesos greičiu. Paslaugų tiekėjai jau gali pasiūlyti net 1 Gbps spartą. Dažniausiai užsakomi šviesolaidinio interneto planai yra 100 Mbps ir 300 Mbps. 300 Mbps greitis gali aptarnauti daugiau naudotojų vienu metu, todėl šis planas populiarus tarp kartu gyvenančių studentų bei jaunų šeimų.

2. Patikimas ryšys

Šviesolaidinis internetas namams teikiamas kabeliais, kuriuose duomenų praradimas labai mažas. Tai garantuoja nenutrūkstamą ir stabilų ryšį bet kuriuo patos metu. Ryšio stabilumui taip pat labai svarbi galinė įranga - namų maršrutizatorius. Svarbu, kad jis būtų pakankamai pralaidus greitaveikai bei suderinamas su kitais įrenginiais.

3. Maža kaina

Lyginant kainas tarp skirtingų technologijų aiškiai matosi, kad šviesolaidinio interneto planų kainos namams yra gerokai mažesnės nei mobilaus ar plačiajuosčio. Šiuo metu, tai yra pigiausias internetas namams daugumoje Lietuvos miestų. Didžiuosiuose miestuose 100 Mbps planų kainos prasideda nuo 6 eur/mėn.

Interneto planai namams

Pigiausias - 100 Mbps greitaveika

Tai vienas dažniausiai daugiabučiuose namuose naudojamų planų. Šis planas buvo tarp dažniausiai užsakomų planų namams pastaruosius 5 metus. Jo populiarumą lėmė buitiniam naudojimui pakankama sparta ir žema kaina. Su 100 Mbps internetu nekyla jokių problemų atliekant kasdienes užduotis: naudojantis el. bankininkyste, skaitant spaudą bei siunčiantis tekstinius failus. Kokybiško vaizdo siuntimas gali užtrukti ilgiau. Šios greitaveikos plano kaina prasideda nuo 5-6 Eur/mėn. ir gali siekti 10 Eur/mėn. Kaina priklauso nuo pasirinto paslaugų tiekėjo ir gyvenamojo miesto. Kokia yra šio plano kaina Jūsų name galite sužinoti interneto planai.

Optimalus - nuo 300 Mbps iki 500 Mbps greitaveika

Visi didžiausi ir patikimiausi Lietuvos interneto tiekėjai siūlo tokių greitaveikų planus daugiabučiuose namuose. Šie planai ypatingai išpopuliarėjo 2017 metais kartu su kylančiais naudotojų poreikiais. Tai planai žmonėms, kurie dirba nuotoliniu būdu iš namų, siunčia aukštos kokybės vaizdo failus ir nori visą informaciją gauti akimirksniu. Yra tiekėjų, kurie tokius planus siūlo už 9 Eur/mėn. Yra ir tokių, kurie iš klientų prašo daugiau, net iki 15 Eur/mėn.

Spartusis - 1000 Mbps greitaveika

Šiuo metu tai sparčiausias interneto planas, kuris siūlomas rinkoje. Tik nedidelė dalis tiekėjų gali klientams pasiūlyti tokį spartų planą. Tiesa, tik nedidelė dais klientų renkasi šiuos planus. Pagrindinė priežastis - aukšta plano kaina. Dažniausiai už 1000 Mbps spartą prašoma apie 20 Eur/mėn. Jo naudotojai, tai kompiuterinių žaidimų mėgėjai bei tie, kurie namuose turi interneto serverį.

Internetas privatiems namams

Mobilus internetas namuose

Mobilus internetas namams nėra pati populiariausia paslauga daugiabučiuose namuose. Dažniausiai jį renkasi klientai, kurie keliauja po Lietuvą arba daug juda miesto teritorijoje. Mieste duomenų perdavimo greitis gali siekti net 100 Mbps ir daugiau, o užmiestyje teks pasitenkinti iki 30 Mbps greitaveika. Dažniausiai namų naudojimui pasirenkami planai kainuoja nuo 10 eur/mėn. iki 13 eur/mėn. Kaina priklauso nuo greitveikos, kurią pasirinksite, konkurencingumo Jūsų vietovėje bei sutarties laikotarpio. Rekomenduojame šiais klausimais pasitarti su degudegu.lt specialistais telefonu 860006330. Per kelias minutes gausite visus atsakymus į Jums rūpimus klausimus.

4G interneto privalumai

Privalumas #1 - interneto mobilumas

Vienas iš didžiausių 4G interneto privalumų yra ryšio mobilumas. Kaip jau minėjome, internetu galima naudotis ne tik namuose, bet ir lauke. Tai ypatingai patrauklu žmonėms, kurie darbo reikalais daug laiko praleidžia mieste. Nepamirškite, kad interneto greitaveika namuose ir lauke gali gerokai skirtis.

Privalumas #2 - neribotas duomenų kiekis

Rinkoje yra belaidžio interneto planų, kurie teikiami su neribotu duomenų kiekiu. Tai reiškia, kad naudotojui nereikia jaudintis kiek laiko jis praleido internete ir skaičiuoti kiek duomenų jau atsisiuntė. Tai labai didelis privalumas tiems, kurie internetu naudojasi nuolatos: daug naršo, siunčia duomenis, atlieka skambučius internetu.

Privalumas #3 - minimalaus naudojimo planai

4G internetas yra lankstus ne tik mobilumo prasme, bet ir galimybe naudoti skirtingus planus. Kadangi internautai yra labai skirtingi, jų poreikiai taip pat skiriasi. Ne visiems reikalingas neribotas duomenų atsiuntimas. Kitiems svarbiausia kaina. Žemiausios kainos planai turi mažiausią leidžiamų atsiųsti duomenų limitą. Mažiausi planai gali kainuoti vos kelis eurus per mėnesį.

Internetas gyvenantiems užmiestyje

Plačiajuostis internetas namams

Plačiajuostis internetas vis dar yra plačiai naudojamas visoje Lietuvoje. Kitaip dar vadinamas DSL (angl. digital subscriber line). Ši technolohija naudojama jau 20 metų ir yra nuolat atnaujinama. Tinklo plėtimo darbai atliekami nuolat, nes užmiestyje dažnu atveju nėra galimybės naudoti šviesolaidinį ar net mobilų internetą. Dažniausiai tai privatūs namai kaimiškose vietovėse. DSL interneto teikimui yra reikalinga telefono linija. Per atnaujintą varinę liniją galima teikti iki 20 Mbps spartos ryšį. Tokių paslaugų kaina šiuo metu siekia apie 10 Eur/mėn. Gera žinia ta, kad per tą pačią telefono liniją gali būti teikiama ir išmanioji televizija. Bendras paslaugų rinkinys kainuoja apie 20 Eur/mėn.

Hibridinis internetas namams

Hibridinis internetas yra sudarytas iš DSL ir mobilaus interneto. Šios paslaugos taip pat pajungiamos per telefono liniją. Skirtumas tas, kad papildomai prijungiamas 4G modemas. Jo dėka klientas namuose gauna daug didesnę greitaveiką ir patikimesnį ryšį. Svarbu paminėti, kad toks 4G modemo pajungimas galimas tik lokaliai, kliento namams, nes pagrindinė interneto teikimo sąlyga yra varinė telefono linija.

Belaidis Wi-Fi internetas namams

Internetas namams dažniausiai teikiamas ryšių kabeliais arba radijo ryšiu. Prie tokio interneto gali prisijungti tik 1 įrenginys. Jeigu namuose naudojate kelis įrenginius, Jums reikalingas namų tinklo maršrutizatorius. Šis prietaisas leidžia naudotis paslauga visoje patalpoje ir prisijungti prie tinklo be laidų. Taip pat galima prisijungti su skirtingais įrenginiais: stacionariu kompiuteriu, nešiojamu kompiuteriu, mobiliuoju telefonu, planšete ar pan.

Belaidžio interento veikimas namuose

Dauguma Wi-Fi įrenginių veikia 2,4 GHz ruože, kuris padalintas į 14 kanalų, iš kurių naudojami 13. Dauguma šių kanalų persidengia tarpusavyje, todėl kaimyninių maršrutizatorių skleidžiami signalai pradeda kirstis. Nepersidengiantys kanalai yra trys: pirmas, šeštas ir vienuoliktas – juos rekomenduojame rinktis. Kaip jau minėjome, daugumos klientų naudojami namų maršrutizatoriai signalo siuntimui-priėmimui naudoja 2,4 GHz dažnio ruožą. Jeigu norite, kad Jūsų maršrutizatoriaus signalas nesikirstų su kaimyniniais dažniais, įsigykite naują įrenginį, kuris veiktų 5 GHz dažnių ruože. Rekomenduojame maršrutizatorius su 802.11ac standartu, kurie veikia 5 GHz dažnių ruože, bei turi didesnį Wi-Fi pralaidumą.

Wi-Fi įrangos namams kaina

Namų maršrutizatorių kainos prasideda nuo 15 eurų ir gali siekti net kelis šimtus eurų, priklausomai nuo papildomų maršrutizatoriaus funkcionalumų.
Dauguma interneto tiekėjų suteikia galimybę išsinuomoti namų tinklo maršrutizatorių. Jų kainos, priklausomai nuo tiekėjo, šiuo metu svyruoja nuo 1 eur/mėn iki 2,9 eur/mėn. Rekomenduojame šią paslaugą klientams, kuriems sudėtinga patiems prijungti įrangą prie tinklo ar keisti jos nustatymus, nes interneto pajungimo metu iš savo tiekėjo gausite pilnai paruoštą įrenginį, kurio priežiūra ir atnaujinimo darbais toliau rūpinsis būtent interneto paslaugų tiekėjas. Įvykus maršrutizatoriaus gedimui ne dėl kliento kaltės, įranga bus pakeista į naują arba suremontuota.

  • Atnaujinta: 2022 m. kovo 24d. 15:31
Gauti pasiūlymus