Raskite geriausią interneto tiekėją savo adresu

Daugiau nei 200 pasiūlymų nuo 7,90 Eur/mėn.

Sužinoti nemokamai
Pvz. Kavoliuko g. 65-12, Vilnius
Telia Go3 Penki Bitė Init
Paslauga
 • Telia
 • Elektrum
 • Init
 • Enefit
 • Penki
 • FastLink
 • Splius
 • Baltneta
 • KIS
Dirbame tiek su didžiaisiais, tiek mažiau žinomais vardais
Sužinoti nemokamai

Interneto planai namams

Kaip išsirinkti tinkamą interneto planą?

Interneto planai - tai sąlygos, kurios apibūdina perkamas paslaugas, ir dėl kurių susitaria abi šalys: paslaugų tiekėjas ir vartotojas. Planų aprašymas dažniausiai apima duomenų perdavimo greitaveiką, minimalų sutarties terminą, papildomas vertes priklausančias planui bei kainą sutarties terminui. Kitas detales, tokias kaip gedimų šalinimo laikas, klientų aptarnavimas, duomenų perdavimo ribojimai, dalinimo koeficientai, tinklo atnaujinimo darbai ir pan., dažniausiai apibrėžia bendrosios paslaugų teikimo taisyklės. Visos įmonės norėtų, kad naudotumėte jų ryšį, todėl ieškant informacijos Jums dažnai bus pateikiamos patrauklios interneto planų sąlygos, bet apie bendrasias teikimo taisykles nutylima.

Init interneto planai

Init klientams siūlo net 4 interneto planus. Planus galima užsisakyti pagal norimą sutarties laikotarpį. Tai klientams suteikia didesnę pasirinkimo laisvę. Kuo ilgesnis sutarties laikotarpis, tuo pažesnė paslaugų kaina.

Init MINI – mažiausios, 50 Mbps, greitaveikos planas. Su 24 mėn. sutartimi jis kainuoja 8,50 Eur/mėn. Duomenų kiekis yra neribojamas. Prijungimo prie tinklo mokestis 1 Eur/mėn., paslaugos aktyvavimas 1 Eur.

Init MIDI – 100 Mbps planas, kurį Init rekomenduoja savo klientams. Su 24 mėn. sutartimi jis kainuoja 9,00 Eur/mėn. Duomenų kiekis yra neribojamas. Prijungimo prie tinklo mokestis 1 Eur/mėn., paslaugos aktyvavimas 1 Eur.

Init MAXI – 300 Mbps greitaveikos planas. Su 24 mėn. sutartimi jis kainuoja 12,50 Eur/mėn. Duomenų kiekis yra neribojamas. Prijungimo prie tinklo mokestis 1 Eur/mėn., paslaugos aktyvavimas 1 Eur.

Init SUPER MAXI – 1 Gbps greitaveikos planas. Su 24 mėn. sutartimi jis kainuoja 19,50 Eur/mėn. Duomenų kiekis yra neribojamas. Prijungimo prie tinklo mokestis 1 Eur/mėn., paslaugos aktyvavimas 1 Eur.

Su 12 mėn. sutartimiInit interneto planų kainos: Init MINI – 9,00 Eur/mėn., Init MIDI - 9,50 Eur/mėn., Init MAXI – 13,00 Eur/mėn., Init SUPER MAXI – 20,00 Eur/mėn. Paslaugų aktyvavimas 4 Eur.

Su 6 mėn. sutartimi Init interneto planų kainos: Init MINI – 9,50 Eur/mėn., Init MIDI – 10,00 Eur/mėn., Init MAXI – 13,50 Eur/mėn., Init SUPER MAXI – 20,50 Eur/mėn. Paslaugų aktyvavimas 4 Eur/mėn. Paslaugų aktyvavimas 9 Eur.

Su neterminuota sutartimi Init interneto planų kainos: Init MINI – 9,50 Eur/mėn., Init MIDI – 10,00 Eur/mėn., Init MAXI – 14,00 Eur/mėn., Init SUPER MAXI – 21,50 Eur/mėn. Paslaugų aktyvavimas 4 Eur/mėn. Paslaugų aktyvavimas 43,50 Eur.

Penki interneto planai

Penki interneto paslaugas teikia tik Vilniuje. Ši įmonė siūlo didelės greitaveikos planus, kurie pritaikyti jaunesnio amžiaus interneto naudotojams.

Penki GO – pigiausias ir žemiausios spartos planas. Jo greitis 100 Mbps Lietuvoje ir užsienyje. Įsipareigojus 24 mėn. plano kaina 7,79 Eur/mėn. Taikomas 1 Eur/mėn. tinklo aptarnavimo mokestis. Plano aktyvavimas. 9,79 Eur.

Penki RUN – planas, kurio greitaveika Lietuvoje ir užsienyje skiriasi. Jo greitis Lietuvoje 1 Gbps, o užsienyje perpus mažesnis 500 Mbps. Įsipareigojus 24 mėn. plano kaina 11,79 Eur/mėn. Taikomas 1 Eur/mėn. tinklo aptarnavimo mokestis. Plano aktyvavimas 0 Eur.

Penki FLY – didžiausias planas, kurio greitis ir Lietuvoje ir užsienyje 1 Gbps. Įsipareigojus 24 mėn. plano kaina 17,79 Eur/mėn. Taikomas 1 Eur/mėn. tinklo aptarnavimo mokestis. Plano aktyvavimas 0 Eur.

Penki suteikia galimybę pasijungti paslaugas su 12 mėn. įsipareigojimu.
Planų kainos: 
Penki GO - 8,79 Eur/mėn., 
Penki RUN - 12,79 Eur/mėn., 
Penki FLY - 18,79 Eur/mėn. 
Penki GO aktyvavimas 19,79 Eur., Penki RUN ir Penki FLY aktyvavimas 9,79 Eur. Visiems planams taikomas 1 Eur/mėn. tinklo aptarnavimo mokestis.

Penki paslaugos be įsipareigojimų. Planų kainos: Penki GO - 13,00 Eur/mėn., Penki RUN – 18,00 Eur/mėn., Penki FLY – 23,00 Eur/mėn. Vienkartinis paslaugų aktyvavimas 49,79 Eur.

Su visais Penki planais klientams nemokamai suteikiama papildoma internetinės TV paslauga „WEB TV“.

Splius interneto planai

Splius klientams siūlo 4 skirtingų greitaveikų planus. Visi šviesolaidinio interneto planai yra neriboti. Planų kainos priklauso nuo gyvenamojo miesto. Pasirašant 24 mėn. paslaugos aktyvuojamos nemokamai. Su 12 mėn. sutartimi 29 Eur. Neterminuotos sutarties aktyvavimas 58 Eur.

Galimos greitaveikos: 
Splius EO - greitis Lietuvoje 100 Mbps, užsienyje 80 Mbps.
Splius EA - greitis Lietuvoje 100 Mbps, užsienyje 100 Mbps.
Splius EC - greitis Lietuvoje 350 Mbps, užsienyje 350 Mbps.
Splius ED - greitis Lietuvoje 650 Mbps, užsienyje 650 Mbps.

Fastlink interneto planai

Fastlink interneto planai siūlomi tik Vilniaus miesto gyventojams. Sostinėje Fastlink žinomas kaip aukštos kokybės ir labai pigus internetas. Tiesa, paslaugomis gali naudotis tik dalis miesto gyventojų Fabijoniškėse, Pašilaičiuose ir Naujamiestyje.

Fastlink Optimalus – 100/100 Mbps spartos planas. Įprasta jo kaina 15,00 Eur/mėn., bet pasirašant 24 mėn. sutartį jis siūlomas už 7,90 Eur/mėn. Su terminuota sutartimi paslaugos aktyvuojamos nemokamai.

Fastlink Spartusis – 300/300 Mbps spartos planas. Įprasta jo kaina 10,00 Eur/mėn., bet pasirašant 24 mėn. sutartį jis siūlomas už 10,90 Eur/mėn. Su terminuota sutartimi paslaugos aktyvuojamos nemokamai.

Fastlink Greičiausias – 1000/1000 Mbps spartos planas. Neįsipareigojant plano kaina 20,00 Eur/mėn., bet pasirašant 24 mėn. sutartį jis kainuoja 15,90 Eur/mėn. Su terminuota sutartimi paslaugos aktyvuojamos nemokamai.

Visais atvejais Fastlink savo interneto klientams suteikia išorinį IP adresą.

Interneto planai su Wi-Fi maršrutizatoriais

Modemas, maršrutizatorius, routeris, namų tinklo maršruto parinktuvas, Wi-Fi - naudojama daug skirtingų pavadinimų, bet dažniausiai kalbama apie tą patį, apie belaidžio ryšio stotelę. Ji leidžia namuose naudoti internetą be kabelių ir prijungti daugiau nei vieną įrenginį. Šis prietaisas reikalingas kai internetas pajungiamas per kabelį, nemaišykite jo su modemais, kurie skirti mobiliam internetui. 
Išsirinkti tinkamą WiFi įrenginį tikrai nėra sunku, reikia tik įvertinti kelias aplinkybes, tokias kaip: norima sparta belaidžiu ryšiu, gyvenamosios patalpos plotas, gyvenamojo namo tipas ir žinoma pinigų suma, kurią esate pasirengę investuoti. 

Greitaveika belaidžiu Wi-Fi ryšiu

Teorinė belaidžio ryšio sparta priklauso nuo maršrutizatoriaus naudojamo WiFi standarto. Jis nurodytas galinėje maršrutizatoriaus sienelėje kartu su prisijungimo vardu bei slaptažodžiu, įrangos aprašyme bei ant maršrutizatoriaus pakuotės. Labiausiai paplitę ir pilnai suderinami su kasdien naudojamais įrenginiais yra šie standartai:

 • 802.11b - teorinė greitaveika 11 Mbps;
 • 802.11n - teorinis pralaidumas 300 Mbps;
 • 802.11ac - teorinis pralaidumas 1 Gbps.

Deja, teorija gerokai atsilieka nuo praktikos. Dažniausiai WiFi maršrutizatorių pralaidumas siekia tik trečdalį deklaruojamo. Greitaveikai įtaką daro šie veiksniai:

 • Gyvenamosios patalpos plotas - signalas namuose sklinda radijo ryšio bangomis. Kaip žinia eidamos atstumą bandos silpnėja, o tuo pačiu silpnėja ir ryšys tarp įrenginių. Standartinis maršrutizatorius veikia 15 metrų spinduliu, o tam, kad sustiprinti veikimo zoną reikia naudoti stiprinančią WiFi anteną arba tinklo plėtimo įrangą.
 • Gyvenamojo namo tipas - interneto veikimo kokybė naudojant WiFi įrenginius, didele dalimi priklauso, nuo namo, kuriame gyvenate. Jeigu gyvenate daugiabučiame name, tai tikėtina, kad dauguma Jūsų kaimynų naudoja panašius WiFi įrenginius kaip ir Jus - tokius, kurie veikia 2,4 GHz dažnio ruože. Kaip jau minėjome, kiekvieno maršrutizatoriaus veikimo zona siekia iki 15 metrų, todėl kaimyniniai įrenginiai pradeda kirstis tarpusavyje. Tam, kad pagerintumėte WiFi veikimą namuose, trumpai tariant, turite pabėgti iš 2,4 GHz į 5 GHz daržio ruožą, t. y. įsigyti maršrutizatorių, kuris veikia kitokiu dažniu. Tokia įranga yra brangesnė, kainuoja nuo 25 eur, kai tuo tarpu 2,4 GHz maršrutizatorių galima įsigyti už 15 eur.

Wi-Fi įrangos kaina ir nuoma su interneto planu

WiFi įrangos kaina priklauso nuo pralaidumo, ryšio siuntimo-priėmimo antenų stiprumo, galimybės keisti dažnio ruožą bei papildomų konfiguravimo galimybių. Dažniausiai naudojami maršrutizatoriai su 802.11n standartu, kurių realus pralaidumas gali siekti apie 100 Mbps, kainuoja 15-30 eur. Jų veikimo zona siekia iki 10-15 metrų spindulį ir dėl plataus paplitimo gali sukelti problemų gyvenantiems daugiabučiuose. Jei nusprendėte investuoti ir nusipirkti naują maršrutizatorių, siūlome rinktis 802.11ac standartą turinčius įrenginius su galimybe dažnį keisti į 5GHz. Tokios įrangos kaina prasideda nuo 25 eur ir gali siekti ten kelis šimtus eurų, priklausomai nuo konfiguracijos galimybių.

Kitas būdas naudoti Wi-Fi namuose yra įrenginio nuoma kartu su interneto planu. Dauguma interneto tiekėjų suteikia savo klientams tokią galimybę. Wi-Fi įrangos nuomos kaina, priklausomai nuo tiekėjo ir pasirinkto plano, svyruoja nuo 1 Eur/mėn. iki 2,9 Eur/mėn. Dažniausiai įrangai nėra taikomas trumpiausias naudojimosi laikotarpis. Sugedus įranga būna keičiama nauja. Wi-Fi nuoma patogu, nes ją prijungia kvalifikuoti meistrai ir klientui nereikia dėl nieko jaudintis.

 • Atnaujinta: 2022 m. birželio 29d. 13:22
Gauti pasiūlymus