Raskite geriausią interneto tiekėją savo adresu

Daugiau nei 200 pasiūlymų nuo 7,90 Eur/mėn.

Telia Init Penki Fastlink Kis splius
Paslauga
 • Telia
 • Elektrum
 • Init
 • Enefit
 • Penki
 • FastLink
 • Splius
 • Baltneta
 • KIS
Dirbame tiek su didžiaisiais, tiek mažiau žinomais vardais
Sužinoti nemokamai

Šviesolaidinis internetas: kainos ir pranašumai

Ši frazė vis dažniau ir plačiau minima, nes šviesolaidinis internetas kasdien užima vis didesnę dalį kiekvieno žmogaus gyvenime. Tai duomenų perdavimo technologija, kuri paremta optiniu kabeliu sklindančios šviesos principu. Dėka to, vartotojams atsiveria neribotos galimybės bendrauti su pasauliu, milžinišku greičiu keistis duomenimis bei naudotis eile kitų papildomų paslaugų, kurių negalėjo suteikti prieš tai vyravusios technologijos. Šiuolaikiškam žmogui labai svarbu taupyti laiką ir gauti kokybiškas, jo poreikius atitinkačias paslaugas. Turbūt todėl optinis internetas taip sparčiai užkariauja pasaulį, tame tarpe ir Lietuvą. Jau daugiau negu pusė Lietuvos gyventoju turi galimybę naudotis sparčiuoju ryšiu. Nevaržomai šiais privalumais naudotis gali tik didžiųjų miestų gyventojai

Šviesolaidžio plėtra Lietuvoje

Pastaraisiais metais, Lietuvoje, vyko sparti šviesolaidinio tinklo plėtra. Dauguma didžiųjų miestų gyventojų šiuo metu prie interneto ryšio yra prisijungę optinėmis linijomis.
Pagrindinės priežastys lėmusios šių tinklų plėtrą yra šios:

 • Lietuvoje gyventojai yra geografiškai palakiai išsidėstę. Tai reiškia, kad dauguma jų gyvena miesto daugiabučiuose, o ne privačiuose namuose. Puikus pavyzdys yra Didžioji Britanija, kur yra daug privačių namų. Toje šalyje šviesolaidinių technologijų plėtra nėra tokia sparti dėl nepalankaus vartotojų gyvenamųjų vietų išsidėstymo. Daugiabučiame name įdiegti optines skaidulas yra patogiau ir nepalyginamai pigiau, nes paslaugos iškart atvedamos keliasdešimčiai vartotojų, o ne vienam, kaip būtų atvedus liniją į privatų namą.
 • Didelė dalis nuopelnų priskiriama Lietuvos telekomunikacijų bendrovėms, kurios pastaraisiais metais į naujojo tinklo plėtrą mūsų šalyje investavo milžiniškas sumas pinigų. Jų atstovų teigimu, šviesolaidinio interneto plėtrą Lietuvoje įtakojo atsigavimo požymius pradėjusi rodyti telekomunikacijų rinka. Spaudoje galima rasti pranešimų, kad į naują ryšių tinklą Lietuvoje intestuota keli šimtai minijonų eurų.
 • Kompanija „Frost & Sullivan“ teigia, kad Lietuva, yra iki pat kliento kompiuterio atvedamo optinio tinklo diegimo lyderė Europos Sąjungoje. Vienas iš pagrindinių veiksnių leidusių pasiekti tokio rezultato yra didžiųjų Skandinavijos operatorių investicijos ir parama Lietuvos telekomunikacijų įmonėms. Ši tendencija yra matoma ne tik Lietuvoje. Skandinavijos operatorių įsitvirtinimas jaučiamas daugumoje Baltijos šalių. Naujausi Skandinavijos šalyse įdiegti sprendimai neilgai trukus yra įdiegiami ir Lietuvoje. Šviesolaidinėmis technologijomis pagrįsti tinklai sparčiausiai diegiami tose šalyse, kuriose kitos technologijos, tokios kaip DSL buvo diegiamos lėčiau nei kitose šalyse.
 • Pastaruoju metu Lietuvoje išaugęs poreikis keistis duomenimis tarpusavyje, klausytis muzikos ir žiūrėti HD raiškos filmus internete, rengti telekonferencijas su gyminaičiais kitose šalyse, žiūrėti raiškiąją ar išmaniąją televiziją. Viskam tam reikia didelės duomenų perdavimo spartos ir kuo mažesnio vėlinimo.

Šviesolaidinio interneto pranašumai

Šviesolaidinių tinklų pranašumai lyginant su įprastais variniais laidais:

 • Kaina – dėl daug kartų mažesnio kabelio skersmens, naudojamų medžiagų, didelio gaminamo kabelio kiekio bei pigios darbo jėgos, nes sparčiausiai diegiamas šalyse, kuriose nebuvo palankių sąlygų brangių varinių kabelių plėtrai.
 • Didesnė gabenimo talpa - optinės skaidulos yra daug kartų plonesnės už varinius laidus, todėl tokio paties skersmens kaip varinis kabelis šviesolaidis turi daugiau gyslų. Tai leidžia daugiau linijų eiti tuo pačiu kabeliu.
 • Mažesnis signalų netekimas - signalų praradimas kabeliuose yra daug mažesnis negu variniuose laiduose, nes slopinimas šviesolaidžio viduje yra labai mažas dėl visiško atspindžio reiškinio.
 • Šviesos signalai - skirtingai nuo elekrinių signalų variniuose laiduose, šviesos signalai viename šviesolaidyje nesusiduria su kitais tame pačiame kabelyje. Tai sąlygoja neiškraipomą duomenų perdavimą.
 • Naudoja mažiau energijos - signalai šviesolaidžiuose prarandami rečiau ir mažiau, todėl galima naudoti mažesnio galingumo siųstuvus.

Šviesolaidinis internetas kainuoja pigiau

Šviesolaidinio interneto kainos skiriasi priklausomai nuo miesto, kuriame gyvenate. Apie kainas didžiuosiuose miestuose skaitykite:

 • Internetas Vilniuje
 • Ryšio paslaugų kainos Kaune
 • Apie internetą Klaipėdoje
 • Šviesolaidinis internetas Šiauliuose

Šviesolaidinio interneto planų kainas lemia greitaveika, sutarties laikotarpis, konkurencingumas Jūsų name, pajungimui naudojamos medžiagos ir įranga. Jeigu esate pradedantis vartotojas, siūlome rinktis mažiausios greitaveikos planus. Šiuo metu tokių planų greitaveika prasideda nuo 50 Mbps arba 100 Mbps, priklausomai nuo paslaugų tiekėjo ir sutarties laikotarpio. O jeigu jaučiatės patyręs vartotojas arba taupote savo laiką, rinkitės maksimalius planus, kurių greitaveika jau siekia net 1 Gbps. Mažiausios greitaveikos planų kainos namams gali prasidėti net nuo 5-6 eurų, o didžiausios greitaveikos planų kainos siekti net 20-25 eurus. Rinkdamiesi šviesolaidžio planą atsižvelkite ar tiekėjas yra patikimas. Tai galite padaryti susisiekę su degudegu.lt specialistais telefonu. Rekomenduojame tik klientų patikrintus ir patikimus tiekėjus. Plačiau apie tai nuo priklauso interneto kainos galite rasti čia http://degudegu.lt/interneto-planai

Dažniausiai užduodami klausimai
Kokie yra šviesolaidinio interneto privalumai?
Didžiausias ir svarbiausias šviesolaidinio interneto privalumas yra milžiniška sparta (greitaveika). Šiuo metu tai yra greičiausias prieinamas interneto tipas, galintis išvystyti net 1 Gbps spartą. Šviesolaidinis internetas tinka ir darbui, ir pramogoms bei laisvalaikiui.
Kokia yra šviesolaidinio interneto kaina?
Jeigu jus domina šviesolaidinio interneto planų kaina – drąsiai kreipkitės į mus nurodytais kontaktais arba palikite užklausą, kad mes su jumis susisiektume. Pažiūrėsime, kurie šviesolaidinio interneto tiekėjai pasiūlys žemiausią kainą ar galbūt, kur taikomos nuolaidos.
Kokie tiekėjai teikia šviesolaidinį internetą?
Telia, Splius, Penki, Init, Fastlink yra tie tiekėjai, kurie gali pasiūlyti šviesolaidinio interneto planus.
 • Atnaujinta: 2022 m. kovo 24d. 15:31
Gauti pasiūlymus